پنجشنبه 2 اسفند 1397- ساعت 13:26:36
@ASRKASHAN
هفتاد درصد زندانیان کاشان مربوط به مواد مخدر است                     حضور مرضیه هاشمی، خبرنگار شبکه پرس تی وی و مستندساز مستقل، در هشتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر کاشان                     تنها ۱۰نفر در هنر سه هزار ساله چله قَلَمبَک کاری کاشان مشغول به کارند.                     عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه با کمبود بیش از ۴۰۰هزار معلم روبه‌رو می‌شویم.                     فرماندار ویژه کاشان با بیان اینکه کاشان پیشینه‌ای ‌طلایی ‌در عرصه دین و علم دارد، گفت: توجه، احیای نام و ترویج سیره بزرگانی همچون علامه ملا‌‌حبیب‌الله شریف ‌برکات بسیاری در جامعه برجای می‌گذارد.                     ایران رتبه شانزده تولید علم در جهان را دارد.                     مدیرکل انتقال خون استان اصفهان افزود: مرکز انتقال خون در کاشان، در ایام نوروز فعال هستند و به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.                     درختان بادام در کاشان به استقبال بهار رفتند.                     صدور حدود یکصد و بیست و پنج میلیون دلار فرش و صنایع وابسته از آران و بیدگل                     عاملان نفوذی وابسته به غرب بدانند، هرگز نخواهند توانست در کشور کارشکنی کنند.                     فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رصد توطئه های دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی را خنثی می‌کند.                     پدر شهید موسوی با بیان اینکه اگر خداوند ده فرزند به من عطا می‌کرد همگی را تقدیم اسلام می‌کردم گفت: ‌مردم را به پیروی از رهبر و نظام سفارش می‌کنم.                     حدود یکصدکیلوگرم تریاک در شهرستان کاشان کشف شد.                     شاخص کیفی هوا در شهرکاشان ، امروز ، سالم ثبت شده است.                     مراسم یادبود شهدای مدافع امنیت با سخنرانی سردار نقدی، معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کاشان برگزار می شود.                     آیین سنتی سمنو پزان شهر مشکات در شهرستان کاشان در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشور ثبت شد.                     برگزاری با همکاری امور بانوان فرمانداری ویژه کاشان ، مرکز آموزش فنی و حرفه ای ناجی آباد و دانشکده فنی و حرفه ای فدک ، ورکشاپی، شامل چهل رشته ی آموزشی ، برگزار گردید                     نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی بیانیه ای حمله تروریستی اخیر را محکوم و خواستار برخورد قاطع و قانونی با عوامل این حادثه شدند.                     استقبال بی‌نظیر و باشکوه مردم ‌کاشان از پیکر سه شهید حادثه ‌تروریستی زاهدان‌                     مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی زاهدان با حضور پرشور مردم و مسئولان کاشان برگزار شد.                    
کاشان بیشترین خرید خدمات معلمان را دارد

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس گفت: باید اعلام کنیم که با وجود 325 معلم خرید خدمت در کاشان ما در کشور رتبه برتر را متاسفان ...

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس گفت: باید اعلام کنیم که با وجود 325 معلم خرید خدمت در کاشان ما در کشور رتبه برتر را متاسفانه داریم و این نشان دهنده این است که ما در کاشان کمبود معلم داریم.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي عصر کاشان ،سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با توجه به بحث کمبود معلم گفت: تا پایان برنامه ششم بالای 400 هزار معلم کمبود خواهیم داشت، برای جبران این کمبود، سازوکار دانشگاه فرهنگیان برای این کار تعبیه‌شده است و این دانشگاه نیروی انسانی آموزش و پرورش را باید تأمین کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به نوع مدیریت سابق دانشگاه فرهنگیان بیان داشت: البته متأسفانه در پنج‌ساله گذشته ظرفیت پذیرش دانشجوی این دانشگاه تا 3000 نفر کاهش پیدا کرد که آن به دلیل نوع نگاه و سیاست‌گذاری و عدم اهتمامی که به این مقوله بود صورت پذیرفت که اکنون دارد عوارضش را از طریق معلمان خرید خدمت یا مدارس حمایتی نشان می‌دهد.

وی افزود: اگر دانشگاه فرهنگیان در سال‌های گذشته به تعداد کافی دانشجو جذب می‌کرد اکنون ما با این حجم از مشکلات روبه‌رو نبودیم و این خود نیاز به پاسخگویی توسط کسانی که این دانشگاه را در پنج سال گذشته مدیریت کرده‌اند.

ساداتی نژاد با بیان کمبود معلم در کاشان خاطرنشان کرد: باید اعلام کنیم که باوجود 325 معلم خرید خدمت در کاشان ما در کشور بیشترین نیروهای خرید خدمت را داریم و این نشان دهنده این است که ما در کاشان کمبود معلم داریم.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس  با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان در سال جدید 25 هزار دانشجو جذب کرده است عنوان کرد: خواست ما از آموزش و پرورش افزایش ظرفیت برای کاشان است، فعلاً در کاشان مرکز فرهنگیان امام خمینی خواهران فعال است که البته با جود یک سری مشکلات باید آن را تقویت کنیم، همچنین تلاش می‌کنیم واحد برادران را نیز در آران و بیدگل با همت خیرین تأسیس کنیم که این خود باعث رفاه اجتماعی بیشتر دانشجویان منطقه است و حضور دانشگاه فرهنگیان در منطقه باعث ترغیب بیشتر دانشجویان به رفتن به این دانشگاه می‌شود.

وی همچنین درباره وضعیت گرمایشی مدارس افزود: یکی از مشکلاتی که در مدارس و به خصوص در مناطق محروم کشور داریم بحث سرمایش و گرمایش آن‌هاست، اتفاقی که در زاهدان افتاد نتیجه سیستم گرمایش غیر ایمن بود که در گذشته در روستای شین‌آباد نیز اتفاق افتاده بود.

ساداتی نژاد اظهار کرد: توانسته‌ایم در بودجه 98 تا حدی این مشکل را حل کنیم و توافقاتی با کمیسیون تلفیق انجام گرفته است، در حوزه‌های مختلف مدارس رایزنی‌هایی برای بهبود صورت گرفته است برای مثال در آسفالت و قیر مدارس از 3 درصد به 5 درصد افزایش پیدا کرده و در حوزه آموزش و پرورش و علم و فناوری در کمیسیون تلفیق شرایط مطلوبی را تا به امروز داشته است.

نماینده کاشان در مجلس شورای اسلامی  گفت: در کمیسیون تلفیق  تلاش می‌کنیم در حوزه آموزش و پرورش و علم و فناوری  شرایط مطلوب‌تری را ایجاد کنیم، در بحث پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش و اعتبار برای قانون تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت و حق‌التدریسی‌ها تا به امروز توانسته‌ایم در کمیسیون تلفیق تأمین اعتبار کنیم.

وی افزود: در حوزه دانشگاهی و معاونت علم و فناوری تلاش می‌کنیم شرایط بهتری را نسبت به گذشته ایجاد کنیم، در سایر بخش‌ها نیز مثل آب یا اقشار کم‌درآمد جامعه نیز تلاش می‌کنیم در سال آینده به خصوص در حوزه معیشت و اقلام اساسی کمترین مشکلات وجود داشته باشد.

نویسنده : مهندس محمد ابراهیم پور
7
ارسال خبر به دوستان
کاربر عزیز شما با وارد کردن ایمیل دوست خود میتوانید لینک این خبر را به او ارسال کنید و از وی برای مشاهده خبر دعوت نمایید.
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب