پنجشنبه 2 اسفند 1397- ساعت 13:42:25
@ASRKASHAN
هفتاد درصد زندانیان کاشان مربوط به مواد مخدر است                     حضور مرضیه هاشمی، خبرنگار شبکه پرس تی وی و مستندساز مستقل، در هشتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر کاشان                     تنها ۱۰نفر در هنر سه هزار ساله چله قَلَمبَک کاری کاشان مشغول به کارند.                     عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه با کمبود بیش از ۴۰۰هزار معلم روبه‌رو می‌شویم.                     فرماندار ویژه کاشان با بیان اینکه کاشان پیشینه‌ای ‌طلایی ‌در عرصه دین و علم دارد، گفت: توجه، احیای نام و ترویج سیره بزرگانی همچون علامه ملا‌‌حبیب‌الله شریف ‌برکات بسیاری در جامعه برجای می‌گذارد.                     ایران رتبه شانزده تولید علم در جهان را دارد.                     مدیرکل انتقال خون استان اصفهان افزود: مرکز انتقال خون در کاشان، در ایام نوروز فعال هستند و به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.                     درختان بادام در کاشان به استقبال بهار رفتند.                     صدور حدود یکصد و بیست و پنج میلیون دلار فرش و صنایع وابسته از آران و بیدگل                     عاملان نفوذی وابسته به غرب بدانند، هرگز نخواهند توانست در کشور کارشکنی کنند.                     فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رصد توطئه های دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی را خنثی می‌کند.                     پدر شهید موسوی با بیان اینکه اگر خداوند ده فرزند به من عطا می‌کرد همگی را تقدیم اسلام می‌کردم گفت: ‌مردم را به پیروی از رهبر و نظام سفارش می‌کنم.                     حدود یکصدکیلوگرم تریاک در شهرستان کاشان کشف شد.                     شاخص کیفی هوا در شهرکاشان ، امروز ، سالم ثبت شده است.                     مراسم یادبود شهدای مدافع امنیت با سخنرانی سردار نقدی، معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کاشان برگزار می شود.                     آیین سنتی سمنو پزان شهر مشکات در شهرستان کاشان در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشور ثبت شد.                     برگزاری با همکاری امور بانوان فرمانداری ویژه کاشان ، مرکز آموزش فنی و حرفه ای ناجی آباد و دانشکده فنی و حرفه ای فدک ، ورکشاپی، شامل چهل رشته ی آموزشی ، برگزار گردید                     نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی بیانیه ای حمله تروریستی اخیر را محکوم و خواستار برخورد قاطع و قانونی با عوامل این حادثه شدند.                     استقبال بی‌نظیر و باشکوه مردم ‌کاشان از پیکر سه شهید حادثه ‌تروریستی زاهدان‌                     مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی زاهدان با حضور پرشور مردم و مسئولان کاشان برگزار شد.                    
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: در نظام توحيدي طب و طبابت جايگاه ويژه اي دارد و طبيب و طبابت يك منصب و مسؤوليت است و شغل نيست

آيت الله نمازي:
طب و طبابت در نظام توحيدي جایگاه ویژه ای دارد


به گزارش پايگاه خ ...

آيت الله نمازي:
طب و طبابت در نظام توحيدي جایگاه ویژه ای دارد


به گزارش پايگاه خبري تحليلي عصر کاشان ، آیت الله عبدالنبی نمازی بعد از ظهر دیروز در دیدار مدیر درمان تأمین اجتماعی منطقه کاشان و معاونت‌های مراکز درمانی، با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، گفت: در نظام توحیدی طب و طبابت جایگاه ویژه‌ای دارد.

وی افزود: امام صادق می‌فرماید، هر جامعه‌ای نیاز به سه عنصر سرنوشت سازی همچون رهبرفکری که علما هستند و دوی حاکم صاحب نفوذ و سوم دکتری که درکار خودش حاذق و توانمند و آگاه و مورد اعتماد باشد چرا که هدف برخی از جایگاه طبابت برای رسیدن به مال و ثروت استفاده می‌کنند.

به گفته وی، در نظام توحیدی طبابت و طبیب یک منصب و مسؤولیت است و شغل نیست چرا که در اسلام به سلامت توجه ویژه‌ای شده است و چالش امروز استفاده از منصب طبابت برای رسیدن به ثروت است و طبیبی که به دنبال کسب ثروت باشد تهدید کننده سلامت جامعه است.

آیت الله نمازی در ادامه با اشاره به اینکه هرکاری دارای فقه و اخلاق و قانون است و در طبابت نیز فقه طبابت، اخلاق طبابت و قانون طبابت باید حاکم باشد، اظهار داشت: فقه طبابت واجب و حرام و باید‌ها و نباید‌ها است و در موضع طبایت باید به ابعاد معنوی و روحی و روانی طبابت توجه داشت.

وی بر اصلاح موضوع مهم انتظار بیماران در مراجعه به پزشک و بستری در بیمارستان‌ها تأکید کرد و گفت: شلوغ بودن مطب پزشکان و بیمارستان و مشکلات روحی و روانی بیماران را مضاعف می‌کند در حالیکه باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که همیشه پزشک منتظر بیمار باشد.

نماینده ولی فقیه در کاشان طبابت را امری معنوی خواند و اظهار داشت: در حوزه بهداشت و درمان باید به گونه‌ای تدبیر برنامه ریزی شود که بیمار به غیر از درد بیماری دغدغه مشکلات جانبی را نداشته باشد.

آیت الله نمازی منشا همه بیماری‌ها را تغذیه دانست و بر اصلاح فرهنگ تغذیه در جامعه تأکید کرد و ادامه داد: افراط و تفریط در تغذیه، زیاده روی و پرخوری عامل اصلی بیماری‌ها است.

نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: چهار عنصر اصلی در تغذیه سالم که مردم چه غذایی را بخورند، چه زمانی غذا بخورند و چه مقدار غذا بخورند و چگونه غذا بخورند باید با آموزش تبدیل به فرهنگ شود.

علیرضا افشار مدیر درمان تأمین اجتماعی منطقه کاشان از این حوزه به عنوان یکی از حوزه‌های خدماتی کشور نام برد و ابراز کرد: حدود ۴۲ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند که ۵۱ درصد از جمعیت کشور را پوشش می‌دهد.

وی افزود: این سازمان به ۴۲ میلیون نفر بیمه شده تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی در بخش‌های سلامت، بازنشستگی، مستمری بگیر و از کار افتادگی خدمات دهی می‌کند.

به گفته وی، در حال حاضر بیش از ۶ میلیون بیمه شده بازنشسته تأمین اجتماعی در کشور از خدمات مستمری و ۴۲ میلیون نفر از خدمات درمانی این سازمان استفاده می‌کنند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی منطقه کاشان گفت: سازمان تأمین اجتماعی یک نهاد عمومی غیر دولتی است که از بودجه عمومی کشور استفاده نمی‌کند و متکی به پرداخت حق بیمه است که اکثریت آن‌ها از اقشار کارگری و حداقل بگیران حقوق و دستمزد در کشور هستند و ۳ درصد از درآمد‌ها نیز حق مشارکت دولت است که به دلیل مشکلات اقتصادی بیش از ۳۰ سال است دولت سهم ۳ درصد خود را نپرداخته است و بدهی دولت به این سازمان به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گفته وی، سازمان در پرداخت حقوق مستمری بگیران به روز است، اما بدهی‌های سازمان‌ها و مراکز طرف قرار داد با تاخیر ۵ ماهه روبرو است.

افشار ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی کشور کمتر از ۵ هزار میلیارد تومان به مراکز طرف قرار داد بدهکار است در حالیکه بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان از کارگاه و کارخانجات بستانکار است.

وی افزود: این سازمان در بخش درمان مستقیم در بیمارستان شبیه خوانی در حوزه زنان و زایمان و مراکز سروپایی از جمله پلی کلینیک بوعلی و پلی کلینیک شهرستان آران و بیدگل و درمانگاه شهدای نطنز فعال است.

افشار گفت: راه اندازی دستگاه ماموگرافی دیجیتال بیمارستان شبیه خوانی، راه اندازی دستگاه رادیوگرافی دیجیتال درپلی کلينيك بوعلی، راه اندازی پلی کلینیک حضرت ابوالفضل (ع) آران و بیدگل و راه اندازی بخش رادیو لوژی پلی کلینیک آران و بیدگل در دهه فجر امسال را از جمله مراکزی که طول یکسال گذشته افتتاح و راه اندازی شده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی منطقه کاشان يادآور شد: در پلی کلینیک‌های تحت پوشش و بیمارستان تحت پوشش همه تخصص‌های پزشکی فعالیت دارند.

وی افزود: با جذب متخصص‌های رشته‌های داخلی و جراحی سطح خدمات در بیمارستان شبیه خوانی کاشان د رحال افزایش و خروج این بیمارستان از تک تحصصی و تبدیل به بیمارستان ژنرال زنان است.

لازم به توضیح است، ۳۵۵ هزار نفر بیمه شده تأمین اجتماعی در منطقه کاشان شامل شهرستان کاشان، آران و بیدگل و نطنز تحت پوشش قرار دارند و از هر ۱۰ نفر کاشانی ۷ نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند که این میزان ۶۸ درصد جمعت کاشان هستند.

منبع خبر :  خبرگزاری رسا

نویسنده : مهندس محمد ابراهیم پور
5
ارسال خبر به دوستان
کاربر عزیز شما با وارد کردن ایمیل دوست خود میتوانید لینک این خبر را به او ارسال کنید و از وی برای مشاهده خبر دعوت نمایید.
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب