سه شنبه 28 اسفند 1397- ساعت 13:32:48
@ASRKASHAN
برگزاری کارسوق علمی آموزشی در دبیرستان نمونه دولتی سپیده کاشانی                     جشن ستارگان دبیرستان نمونه دولتی سپیده کاشانی در تالار علامه فیض دانشگاه کاشان                     برگزاری المپیاد ورزشی دبیرستان نمونه دولتی سپیده کاشانی                     دبیرستان نمونه دولتی سپیده کاشانی رتبه برتر را بدست آورد                     آغاز توزیع میوه شب تنظیم بازاری در کاشان                     رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: بر اساس اعلام نظر کارشناسان جهاد کشاورزی با توجه به کاهش دما بهره‌برداران کاشانی از انتقال و کاشت نهال خودداری کنند.                     کلیه یک پسر بچه دو ساله برای اولین بار در کاشان به روش بسته با موفقیت جراحی شد.                     هفده قطعه لاک پشت گوش قرمز، برکه‌ای اروپایی و برکه‌ای خزری در کاشان کشف شد.                     مسئولان دانشگاه کاشان، از استاد سید محمد راستگوفر، استاد برجسته حافظ شناسی تجلیل کردند.                     عملیات اجرایی دو طرح شبکه جمع آوری فاضلاب و مخزن هزار مترمکعبی عصر دیروز در شهر جوشقان قالی آغاز شد.                     مستند زندگی شهید مدافع حریم امنیت میثم عبدالله زاده با عنوان «پیشگام گام دوم» در شهرستان کاشان تهیه و تولید شد.                     دوستداران محیط زیست دو پرنده باکلان زخمی را به اداره حفاظت محیط زیست کاشان تحویل دادند.                     معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در کاشان: سه هزار و ششصد میلیارد تومان برای آب و فاضلاب کشور اختصاص یافت.                     دبیر هیات تکواندو گفت: چالش مدیریتی و بی سروسامانی در تکواندو کاشان با انتصاب سرپرست جدید تکواندو پایان یافت.                     برگزاری مانور برخورد با مصدومین پرتویی در کاشان                     مشاور عالی فرمانده ناجا ضمن اشاره به اهمیت بالای دهه پنجم انقلاب اسلامی گفت: خانواده‌های شهدا پشتوانه‌های انقلاب هستند.                     فرمانده سپاه کاشان از اعزام چهل و جهارنفر از شهرستان کاشان به اردوهای جهادی از این شهرستان خبر داد و گفت: هفتصد دانش آموز کاشانی نیز به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.                     رئیس قرارگاه عمار ضمن اشاره به تغییر معیارهای نفاق گفت:دشمن با بهانه کردن سی.اف.تی.و پالرمو در پی ضربه زدن به انقلاب است و می خواهد ما با امضای سی .اف.تی. و پالرمو سند نابودی خود را امضا کنیم.                     معاون وزیر معارف افغانستان با بیان اینکه مذاکرات صلح با طالبان روندی طولانی دارد، گفت: انتخابات افغانستان را با قدرت برگزار می‌کنیم.                     رئیس اداره میراث کاشان از راه اندازی گردشگری کودک در کاشان خبر داد و گفت: بعد از چهل سال چشمه سلیمانیه کاشان برای بازدید گردشگران نوروزی آماده شده است.                    
استقبال پانزده هزار نفری از نمایش عتیقه‌های کاشانی

کارگردان تئاتر عتیقه‌های کاشانی گفت: بالغ بر ۱۵ هزار نفر از نمایش عتیقه‌های کاشانی را دیدن کردند.

به گزارش پايگاه خ ...

کارگردان تئاتر عتیقه‌های کاشانی گفت: بالغ بر ۱۵ هزار نفر از نمایش عتیقه‌های کاشانی را دیدن کردند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي عصر کاشان ،محسن بلوری اظهار داشت: هدف از نمایش عتیقه‌های کاشانی این است که خانواده‌ها ساعاتی به دور از مشکلات روزمره در کنار هم باشند و اوقات شادی را سپری کنند.

کارگردان نمایش عتیقه‌های کاشانی با اشاره به اینکه گروه هنری کاشانه 15 سال است کار حرفه‌ای انجام می‌دهد٬ بیان کرد: برای این نمایش روزی سه سانس و بیش از 15هزار نفر تماشاچی داشتیم که با رکوردهای جدیدی روبرو شدیم و در اخرین رکورد بلیط‌ها کمتر از نیم ساعت در سایت کاشان تیکت به فروش رسید.

وی با تاکید بر اینکه طنز یکی از گونه‌های ادبیات نمایشی جهان است، تصریح کرد: طنز زبان همیشگی انسان است و خنده همیشه همراه انسان بوده است. مردم عوام و خواص از نمایش طنز بیش‌تر استقبال می‌کنند اما از هر اثر طنزی لذت نمی‌برند و علاقه‌مند به آثاری با محتوا هستند.

  این کارگردان تئاتر گفت: میراث فرهنگی همه آثار باقی مانده از گذشتگان است که در برگیرنده آثار ناملموس و ملموس است که باید برای حفظ آن فرهنگ‌سازی انجام شود زیرا مردم مهم‌ترین کسانی هستند که می‌توانند از آثار حفاظت کنند و این از طریق برنامه‌های فرهنگی،هنری و فعالیت رسانه‌ها محقق می‌شود.

 بلوری بناهای قدیمی و تاریخی را نماد هویت فرهنگی دانست و خاطرنشان کرد: با حفظ و احیای این آثار مردم می‌توانند با اجدادشان ارتباط برقرار کنند و نه تنها از زندگی آنان بیاموزند بلکه با نوآوری‌های ساخت و ساز گذشته آشنا می‌شوند.

وی افزود: بسیار خرسندم که این کار مورد رضایت مردم است و به انرژی مضاعفی دست‌ می‌یابم تا در آینده کارهای بهتری برای مخاطب عرضه کنم.

وحید صادق‌پور بود بازیگر نقش اول تئاتر عتیقه‌های کاشانی گفت: تئاتر کمدی موقعیت همواره دارای یک معنا و تراژدی است که حتی بدون کلام هم به بار می‌نشیند.

این بازیگر تئاتر با اشاره به کمدی لهجه اظهار داشت: کمدی یک سبک از تئاتر است، به طوری که جذابیت آن تماشاگر را به وجد میآورد. به دلیل سختیهای بازیگری در نقش‌های کمدی و طنز، خودم را بازیگر ژانر کمدی نمی‌دانم و خلق موقعیت‌های کمدی کار طاقت فرسایی است و نیاز به تحقیق و نگاه وسیع دارد.

وی اضافه کرد: اگر نمایش های کمدی در کشور، به شکل درست و صحیح اجرا شوند، به عقیده ی من بسیار سخت تر از آن چیزی خواهد بود که امروزه در حال اجرا است.

 گزارش میدانی ، نشان‌دهنده رضایت همشهریان کاشانی است٬ یکی از تماشاچیان به خبرنگار تسنیم گفت: این نمایش دل تمام اقشار جامعه در رده‌های سنی مختلف رو بدست آورد به شهرم افتخار می‌کنم چنین هنرمندان خوبی دارد که برای  دل مردم کار می‌کنند.

یکی دیگر از تماشاچیان عنوان کرد: فرهنگ شادی در میان مردم خیلی کم شده و مسئولین باید بهای بیش‌تری به اجرای این نمایش‌ها بدهند.از تک تک عوامل گروه هنری کاشانه تشکر می‌کنم.

 نمایش طنز عتیقه‌های کاشانی به کارگردانی محسن بلوری و بازیگری وحید صادق‌پور، محمد شریف، بهنام سراج و مرتضی جهانی از 3 تا 16 اسفند ماه اجرا شد و به دلیل استقبال بی‌نظیر مردم مجددا در ایام نوروز از 4 تا 12 فرودین ماه ویژه مسافرین و همشهریان اجرا می‌شود.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

نویسنده : مهندس محمد ابراهیم پور
2
ارسال خبر به دوستان
کاربر عزیز شما با وارد کردن ایمیل دوست خود میتوانید لینک این خبر را به او ارسال کنید و از وی برای مشاهده خبر دعوت نمایید.
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب