سه شنبه 28 اسفند 1397- ساعت 13:32:54
@ASRKASHAN
برگزاری کارسوق علمی آموزشی در دبیرستان نمونه دولتی سپیده کاشانی                     جشن ستارگان دبیرستان نمونه دولتی سپیده کاشانی در تالار علامه فیض دانشگاه کاشان                     برگزاری المپیاد ورزشی دبیرستان نمونه دولتی سپیده کاشانی                     دبیرستان نمونه دولتی سپیده کاشانی رتبه برتر را بدست آورد                     آغاز توزیع میوه شب تنظیم بازاری در کاشان                     رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: بر اساس اعلام نظر کارشناسان جهاد کشاورزی با توجه به کاهش دما بهره‌برداران کاشانی از انتقال و کاشت نهال خودداری کنند.                     کلیه یک پسر بچه دو ساله برای اولین بار در کاشان به روش بسته با موفقیت جراحی شد.                     هفده قطعه لاک پشت گوش قرمز، برکه‌ای اروپایی و برکه‌ای خزری در کاشان کشف شد.                     مسئولان دانشگاه کاشان، از استاد سید محمد راستگوفر، استاد برجسته حافظ شناسی تجلیل کردند.                     عملیات اجرایی دو طرح شبکه جمع آوری فاضلاب و مخزن هزار مترمکعبی عصر دیروز در شهر جوشقان قالی آغاز شد.                     مستند زندگی شهید مدافع حریم امنیت میثم عبدالله زاده با عنوان «پیشگام گام دوم» در شهرستان کاشان تهیه و تولید شد.                     دوستداران محیط زیست دو پرنده باکلان زخمی را به اداره حفاظت محیط زیست کاشان تحویل دادند.                     معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در کاشان: سه هزار و ششصد میلیارد تومان برای آب و فاضلاب کشور اختصاص یافت.                     دبیر هیات تکواندو گفت: چالش مدیریتی و بی سروسامانی در تکواندو کاشان با انتصاب سرپرست جدید تکواندو پایان یافت.                     برگزاری مانور برخورد با مصدومین پرتویی در کاشان                     مشاور عالی فرمانده ناجا ضمن اشاره به اهمیت بالای دهه پنجم انقلاب اسلامی گفت: خانواده‌های شهدا پشتوانه‌های انقلاب هستند.                     فرمانده سپاه کاشان از اعزام چهل و جهارنفر از شهرستان کاشان به اردوهای جهادی از این شهرستان خبر داد و گفت: هفتصد دانش آموز کاشانی نیز به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.                     رئیس قرارگاه عمار ضمن اشاره به تغییر معیارهای نفاق گفت:دشمن با بهانه کردن سی.اف.تی.و پالرمو در پی ضربه زدن به انقلاب است و می خواهد ما با امضای سی .اف.تی. و پالرمو سند نابودی خود را امضا کنیم.                     معاون وزیر معارف افغانستان با بیان اینکه مذاکرات صلح با طالبان روندی طولانی دارد، گفت: انتخابات افغانستان را با قدرت برگزار می‌کنیم.                     رئیس اداره میراث کاشان از راه اندازی گردشگری کودک در کاشان خبر داد و گفت: بعد از چهل سال چشمه سلیمانیه کاشان برای بازدید گردشگران نوروزی آماده شده است.                    
نائب رئیس اتحادیه صنف پوشاک کاشان گفت: بازار خرید و فروش لباس شب عید با افزایش شصت درصدی قیمت البسه و کاهش هفتاد درصدی توان خرید مردم روبه‌رو شده است

کاهش ۷۰ درصدی توان خرید با افزایش قیمت پوشاک شب عید در کاشان

به گزارش پايگاه خبري تحليلي عصر کاشان ، ایرانیان از 10 هزا ...

کاهش ۷۰ درصدی توان خرید با افزایش قیمت پوشاک شب عید در کاشان

به گزارش پايگاه خبري تحليلي عصر کاشان ، ایرانیان از 10 هزار سال پیش دارای تمدن بودند و ریشه بسیاری از دستاوردهای بشر را در این تمدن می توان یافت. برای مثال نخستین ابزار ریسندگی و بافندگی در غار کمربند در نزدیکی بهشهر یافت شده است که به 7 هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد.

این مردمان متمدن نخستین کسانی بودند که کت آستین دار و شلوار می پوشیدند در حالی که مردمان تمدن های دیگر (بابلی ها-آشوری‌ها- یونانیها و رومیان) شلوار نمی پوشیدند.

بافتن پارچه از ایران آغاز شد و در دوره صفوی از مهم‌ترین فرآورده‌های صادراتی ایران بود.  در آن دوره نقش زدن٬ بر پارچه به شکوفایی رسید. مردم ایران به پوشاندن بدن اهمیت می‌دادند و با نوآوری به همراه هنر دومین نیاز هر انسانی را که پوشاک و لباس هست را اختراع کردند.بنابراین با وجود چنین تمدنی باید از تولیدات داخل کشور حمایت کنیم تا بتوانیم کالاهای باکیفیت تولید کنیم که نه تنها در داخل کشور استفاده شود بلکه به دیگر نقاط نیز صادر کنیم.
 
وقتی حرف از سال نو و عید نوروز به میان می‌آید ناخوداگاه همه به یاد خرید  پوشاک می‌افتند، رسومی که از سالیان گذشته در بین ایرانیان مرسوم بوده است.

در سال‌های گذشته هر کس با توجه به اوضاع اقتصادی خانواده این اقلام را از نظر کیفیت و کمیت به طریق مختلف خریداری می‌کرد، اما امسال نوسانات چندین برابری قیمت‌ها در بازار قشر زیادی از مردم را دچار مشکلات اقتصادی کرده است و حتی کالای با کیفیت و با قیمت مناسب به ندرت در بازار کاشان یافت می‌شود.

معصومه احمدی  یکی از شهروندان کاشانی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در کاشان٬  با بیان اینکه امسال قدرت خرید کاهش یافته است، اظهار داشت: قیمت پوشاک بسیار افزایش یافته و اعضای کوچکتر خانواده برای خرید در اولویت قرار دارند، اما با این اوصاف برای اعضای کوچکتر نیز توان خرید نداریم.

صادق اکبری یکی دیگر از همشهریان کاشانی٬ به اوضاع نابسامان مملکت اشاره کرد و گفت: قدرت خرید بسیار پایین است به همین دلیل به دنبال کالای باکیفیت و باقیمت مناسب هستم که متاسفانه در بازار کاشان به ندرت یافت می‌شود.

مردم به دلیل افزایش قیمت مواد غذایی، تهیه پوشاک را ضروری نمی‌دانند

مرتضی لطفی‌نیا یکی از کاسبان بازار بزرگ کاشان با اشاره به اینکه پوشاک حدود  60 درصد افزایش قیمت داشته است، تصریح کرد: استقبال مردم نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است به طوری که امسال با مشکلات شدیدی مواجه هستیم و باتوجه به افزایش ناگهانی قیمت‌ها‌، مردم امسال توان مالی برای خرید پوشاک ندارند.

علیخانی یکی دیگر از کاسبان بازار کاشان٬ با بیان اینکه قدرت خرید مردم در زمینه پوشاک در مقایسه با سال گذشته به یک سوم کاهش یافته است، گفت: به دلیل افزایش قیمت مواد غذایی در چند ماه گذشته تهیه پوشاک در اولویت‌‌های بعدی قرار دارد و مردم خرید پوشاک برای فرزندشان را در اولویت قرار می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه  سود خود را کاهش دادم تا مشتری بیشتری داشته باشم ٬ اذعان داشت:  کماکان مردم استقبال و تعاملی برای خرید شب عید ندارند٬ اگر این‌گونه ادامه پیدا کند ما فروشندگان پوشاک باید شغل خود را تغییر دهیم.

توان خرید مردم 70 درصد کاهش یافته است

نائب رئیس اتحادیه صنف بازار پوشاک کاشان اظهار داشت: بازار خرید و فروش لباس شب عید با افزایش 60 درصدی قیمت البسه و کاهش 70 درصدی توان خرید مردم روبه‌رو شده است.

عباس خیراندیش با اشاره به اینکه نظارت از سوی صنف به همه فروشندگان سطح شهر  وجود دارد٬ بیان کرد: نظارت بر کاهش قیمت تاثیری ندارد زیرا نرخ اجناس دچار نوسان است و باید نظارت بر تولیدکنندگان باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه اکثر کالاهای داخل مغازه ایرانی هستند، تصریح کرد: پوشاک خارجی موجود در بازار که اکثرا چینی هستند، به صورت قاچاق وارد می‌شود و برای جلوگیری از ورود کالای خارجی باید تولید کالای ایرانی از نظر کیفیت ارتقا پیدا کند و با قیمت مناسب به فروش برسد و این امر در صورتی تحقق می‌یابد که از کارآفرینان و تولید کنندگان حمایت شود.

نائب رئیس اتحادیه صنف بازار پوشاک کاشان گفت: واردات بی رویه مشکل اصلی تولید کنندگان است اما با جمع آوری پوشاک قاچاق٬ دوخت لباس  به سمت بازار خانگی و زیرزمینی هدایت خواهد شد ولی اگر زمینه و بستر برای فعالیت تولید کننده فراهم باشد و کالای ایرانی به درستی در بازار عرضه شود، قطعا قاچاق کم و از بین خواهد رفت.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

نویسنده : مهندس محمد ابراهیم پور
3
ارسال خبر به دوستان
کاربر عزیز شما با وارد کردن ایمیل دوست خود میتوانید لینک این خبر را به او ارسال کنید و از وی برای مشاهده خبر دعوت نمایید.
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب