سه شنبه 28 اسفند 1397- ساعت 13:33:18
@ASRKASHAN
برگزاری کارسوق علمی آموزشی در دبیرستان نمونه دولتی سپیده کاشانی                     جشن ستارگان دبیرستان نمونه دولتی سپیده کاشانی در تالار علامه فیض دانشگاه کاشان                     برگزاری المپیاد ورزشی دبیرستان نمونه دولتی سپیده کاشانی                     دبیرستان نمونه دولتی سپیده کاشانی رتبه برتر را بدست آورد                     آغاز توزیع میوه شب تنظیم بازاری در کاشان                     رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: بر اساس اعلام نظر کارشناسان جهاد کشاورزی با توجه به کاهش دما بهره‌برداران کاشانی از انتقال و کاشت نهال خودداری کنند.                     کلیه یک پسر بچه دو ساله برای اولین بار در کاشان به روش بسته با موفقیت جراحی شد.                     هفده قطعه لاک پشت گوش قرمز، برکه‌ای اروپایی و برکه‌ای خزری در کاشان کشف شد.                     مسئولان دانشگاه کاشان، از استاد سید محمد راستگوفر، استاد برجسته حافظ شناسی تجلیل کردند.                     عملیات اجرایی دو طرح شبکه جمع آوری فاضلاب و مخزن هزار مترمکعبی عصر دیروز در شهر جوشقان قالی آغاز شد.                     مستند زندگی شهید مدافع حریم امنیت میثم عبدالله زاده با عنوان «پیشگام گام دوم» در شهرستان کاشان تهیه و تولید شد.                     دوستداران محیط زیست دو پرنده باکلان زخمی را به اداره حفاظت محیط زیست کاشان تحویل دادند.                     معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در کاشان: سه هزار و ششصد میلیارد تومان برای آب و فاضلاب کشور اختصاص یافت.                     دبیر هیات تکواندو گفت: چالش مدیریتی و بی سروسامانی در تکواندو کاشان با انتصاب سرپرست جدید تکواندو پایان یافت.                     برگزاری مانور برخورد با مصدومین پرتویی در کاشان                     مشاور عالی فرمانده ناجا ضمن اشاره به اهمیت بالای دهه پنجم انقلاب اسلامی گفت: خانواده‌های شهدا پشتوانه‌های انقلاب هستند.                     فرمانده سپاه کاشان از اعزام چهل و جهارنفر از شهرستان کاشان به اردوهای جهادی از این شهرستان خبر داد و گفت: هفتصد دانش آموز کاشانی نیز به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.                     رئیس قرارگاه عمار ضمن اشاره به تغییر معیارهای نفاق گفت:دشمن با بهانه کردن سی.اف.تی.و پالرمو در پی ضربه زدن به انقلاب است و می خواهد ما با امضای سی .اف.تی. و پالرمو سند نابودی خود را امضا کنیم.                     معاون وزیر معارف افغانستان با بیان اینکه مذاکرات صلح با طالبان روندی طولانی دارد، گفت: انتخابات افغانستان را با قدرت برگزار می‌کنیم.                     رئیس اداره میراث کاشان از راه اندازی گردشگری کودک در کاشان خبر داد و گفت: بعد از چهل سال چشمه سلیمانیه کاشان برای بازدید گردشگران نوروزی آماده شده است.                    
امنیت امروز کشور مرهون خون شهدا است

رئیس بسیج اساتید دانشگاه ها مؤسسات و مراکز آموزش عالی منطقه کاشان گفت: دشمن باور‌ها و ارزش‌های دینی ما را هدف گرفته است.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه ها مؤسسات و مراکز آموزش عالی منطقه کاشان گفت: دشمن باور‌ها و ارزش‌های دینی ما را هدف گرفته است.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي عصر کاشان ،غلامرضا حسنی مقدم عصر چهارشنبه  همزمان با 22 اسفند و سالگرد تاسیس بنیاد شهید،در آیین گرامیداشت شهدای دانشگاه فنی حرفه ای شهید رجایی اظهار داشت: دستاوردهای انقلاب امنیت و صیانت کشور ثمره خون شهدا است.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه‌ها مؤسسات و مراکز آموزش عالی منطقه کاشان با اشاره به اینکه دو رکن اساسی در شهادت وجود دارد گفت: شهادت فی سبیل الله، آگاهانه و عقلانی است که شهدا هر دو را داشتند و این باعث جاودانگی آنها شد.

وی با اشاره به نقش شهدا در امنیت کشور تاکید کرد: امنیت، آسایش و آرامشی که امروزه در کشور ما است مدیون فداکاری‌ها و ایثارگری‌های شهدا است و قطعأ نامگذاری روز بزرگداشت شهدا در اسفندماه تلنگری بزرگ برای مردم ایران است تا به یاد داشته باشند با فرا رسیدن سال جدید باید بیشتر حافظ ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های امام و شهدا باشند.

   حسنی مقدم با بیان اینکه باید به دنبال تحقق انتظارات شهدا از مسئولان باشیم، افزود: رسیدگی به محرومان و نیازمندان دیدگاه اصلی شهدا است و باید در این مسیر با قوت گام بیشتر برداریم.

وی با بیان این مطلب که باید ارزشها و عقاید و ایثارگری شهدا را برای جوانان تبیین کرد، گفت: شاید برخی بگویند که یادآوری دوران جنگ تحمیلی برای هیچ‌کس خوشایند نیست اما وقتی آرامش را در جامعه می‌بینیم،‌ متوجه می شویم که باید پاسدار خون شهدا باشیم و برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم.

حسنی مقدم با تاکید بر اینکه موفقیت راهی پرپیچ و خم دارد بیان کرد: شهدا با رشادت و جانفشانی خود در راه هدفشان گام برداشتند، امنیت و آسایش را برای ما به ارمغان آوردند و در سایه این حماسه آفرینی های آنان، کشورمان به رشد و شکوفایی دست پیدا کرده است.

وی یکی دیگر از الزامات کشور  زنده نگه داشتن تفکر شهدا را جهاد در راه خدا مقاومت در مقابل تسلیم نشدن در برابر دشمن خواند و افزود: وجهی از جهاد، جهاد نظامی است که در جبهه‌ها با ادوات نظامی رخ می‌دهد و وجه دیگر آن جهاد در عرصه جنگ نرم است که دشمن از طریق شبکه‌های مجازی و اجتماعی دشمن اهداف خود را پیاده می‌کند و به خانواده‌های ما نزدیک می‌شود ما باید با بصیرت در جبهه‌های فرهنگی و اقتصادی نیز پیروز شویم.

حسنی مقدم، جنگ کنونی را جنگ شبیخون فرهنگی و جنگ اقتصادی خواند و افزود: فرمان جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی پنج سال است که از سوی مقام معظم رهبری تأکید می شود و این نشان از جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن است که با ولایت مداری می توانیم بر دشمن غلبه کنیم.

این مقام مسؤل با اشاره به  تهاجم فرهنگی دشمن و شبکه های مجازی  خاطر نشان کرد: دشمن به این نتیجه رسیده که با گزینه نظامی نمی تواند راه به جای ببرد و به همین دلیل به سراغ نهاد خانواده رفته تا از درون به آن صدمه بزند و متلاشی کند ولی نمیداند که ما تجربه بسیج و با هم کار کردن را داریم و در جبهه فرهنگی نیز با زنده کردن ارزشهای دفاع مقدس خانواده ی خود را دریافته و با ماشین اراده و فرمان بصیرت و انرژی امید به حرکت خود ادامه می دهیم و تمدن اسلامی را همواره سرآمد می‌کنیم.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم 

نویسنده : مهندس محمد ابراهیم پور
2
ارسال خبر به دوستان
کاربر عزیز شما با وارد کردن ایمیل دوست خود میتوانید لینک این خبر را به او ارسال کنید و از وی برای مشاهده خبر دعوت نمایید.
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب