سه شنبه 4 تیر 1398- ساعت 06:16:41
@ASRKASHAN
سرپرست سازمان اتوبوسرانی کاشان و حومه از تخصیص بیست میلیارد ریال ویژه بازسازی اتوبوس خبر داد و گفت:سی اتوبوس تا نیمه نخست سال به کولر مجهز می‌شوند.                     رئیس اداره تولیدات گیاهی و دامی مدیریت جهاد کشاورزی آران و بیدگل از کاهش سطح زیر کشت گیاهان دارویی در این شهرستان به دنبال اجرای طرح کاهش سطح دبی چاه هاخبر داد.                     سورنا ستاری در ابتدای ورود به کاشان از شرکتی دانش بنیان بازدید کرد.                     فرمانده انتظامی شهرستان کاشان از افزایش دویست و ضصت و پنج درصدی کشفیات مواد مخدر در کاشان خبر داد و گفت: سیصدو شش نفر در این ارتباط دستگیر شدند.                     سورنا ستاری با اشاره به فروش نود هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش بنیان کشور در سال گذشته گفت: کاشان یکی از قطب‌های دانش بنیان کشور محسوب می‌شود.                     شهردار کاشان از بهره برداری از خانه فرهنگ غیاث الدین جمشید کاشانی خبر داد و گفت: هزینه تملک این خانه فرهنگ سه و نیم میلیارد ریال بوده است.                     رئیس آبفای کاشان ضمن اشاره به افزایش ده درصدی مصرف آب در کاشان گفت: بارش های اخیر در کاشان در افزایش سطح آب های زیر زمینی طی سه ماه نخست سال بی تاثیر بوده است.                     نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس ضمن اشاره به مشکلات حوزه کسب و کار گفت: بیکاری فارغ التحصیلان کاشانی از میانگین کشور ده درصد بالاتر است.                     فرماندار کاشان از فعالیت ۸۴ مرکز ترک اعتیاد در کاشان خبر داد و گفت: مرکز ترک اعتیاد ویژه کودکان در این شهرستان تاسیس می شود.                     رئیس اداره صمت کاشان گفت: صدو چهل و هفت میلیارد ریال کالای قاچاق طی سه ماهه نخست سال جاری در شهرستان کاشان کشف و ضبط شد.                     امام جمعه کاشان گفت: خودکفایی در علم رونق تولید را به همراه دارد و مسئولان باید تمام تلاش خود را در مسیر خودکفایی، پیشرفت علوم و فنون در حوزه‌های مختلف بکار بگیرند.                     شش مصدوم برخورد اتوبوس با کامیون در محور نطنز به کاشان به بیمارستان فاطمیه بادرود منتقل شدند.                     پرداخت ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات به ۳۲ نفر از معتادان بهبود یافته شهرستان کاشان                     به مناسبت هفته قوه قضائیه، جمعی از قضات و کارکنان تشکیلات قضایی شهرستان به همراه رئیس دادگستری با امام جمعه کاشان دیدار کردند.                     مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان از برگزاری آیین بازنمایی کتاب"سنگ‌ریزه‌هایی که شمارش نشدند" در این شهر خبر داد.                     علت حادثه انفجار در کارگاه تولید قارچ روز گذشته ، در حال بررسی است.                     دومین آزمون جامع و بیست و هشتمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی کار و دانش ، دیروز در کاشان برگزار شد.                     آبشار نیاسر یکی از جاذبه های طبیعی این شهر است که سالانه بیش از دو میلیون گردشگر داخلی و خارجی از آن بازدید می کند.                     رئیس اداره هواشناسی کاشان ضمن اشاره به افزایش دمای کاشان تا چهل و پنح درجه سانتی گراد گفت: شهروندان از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند.                     با دعوت نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس طی سفری یک روزه به کاشان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پارک علم و فناوری کاشان روز دوشنبه افتتاح می شود.                    
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: باند دوم جاده بادرود کاشان به‌زودی به‌ بهره‌برداری می‌رسد و جاده قدیم کاشان قم نیز بودجه بانده دوم را در سال نود و هشت گرفت که جهت کاهش بار ترافیکی اتوبان قم کاشان در سال نود و نه به بهره‌برداری می‌رسد

 نماینده مردم کاشان در مجلس: باند دوم جاده بادرود کاشان به‌زودی به‌ بهره‌برداری می‌رسد


به گ ...

 نماینده مردم کاشان در مجلس: باند دوم جاده بادرود کاشان به‌زودی به‌ بهره‌برداری می‌رسد


به گزارش پايگاه خبري تحليلي عصر کاشان ، سید جواد ساداتی‌نژاد در صد و یکمین جلسه شورای شهر کاشان که ظهر یکشنبه در محل شورای شهر  برگزار شد ضمن یادآوری ظرفیت‌های مغفول مانده  شمال استان اصفهان اظهار داشت: تفکیک استان‌های بزرگ از جمله استان خراسان منجر به توسعه و آبادانی بیشتر آنها  شده است که می توان از این تجربه برای استان اصفهان نیز استفاده کرد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس با بیان این مطلب که پیگیری مسائل و مشکلات 24 شهر برای استاندار سنگین و مشکل است گفت: تفکیک این استان بزرگ می‌تواند به توسعه بیشتر همه شهرهای آن کمک کند و فرصت بهتری را برای کشف ظرفیت‌های مغفول مانده به مسئولان بدهد.

  ساداتی‌نژاد اضافه کرد: طرح استان شدن کاشان موضوعی است که از دیر باز مطالبه مردم بوده است که نیاز به وحدت و همدلی در شمال استان دارد زیرا این منطقه دارای ظرفیت و پتانسیل ویژه‌ای است که در صورت رسیدگی‌های بیشتر جوابگوی پاسخ‌های خود خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه با همراهی دولت می‌توان در این زمینه مشکل را برطرف کرد تصریح کرد: مسئولان استانی با اهتمام و فرصت بهتری به تک تک شهرهای استان پرداخته و امکانات بهتری جهت رفاه حال مردم فراهم آورده و به توسعه کشور منجر می‌شود.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع استان شدن موضوع مهمی است که همه دستگاه‌ها و اصحاب رسانه باید از آن حمایت کنند تا با تفکیک استان کاهش بار ترافیکی و بروکراسی اداری سرمایه‌داران را در منطقه ترغیب به تولید و آبادانی کنیم.

وی با اشاره به تخصیص اعتبارات جاده‌ای به منطقه تصریح کرد: باند دوم جاده بادرود کاشان به‌زودی به‌بهره برداری می‌رسد و جاده قدیم کاشان قم نیز بودجه بانده دوم را در سال 98 گرفت که جهت کاهش بار ترافیکی اتوبان قم کاشان در سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد، همچنین جاده برزک نیز از پیمانکاران خوبی استفاده شده که به‌زودی بهره برداری می‌شود.

وی در مورد شهرک ماهیان زینتی نیز گفت: در زمینه ماهیان زینتی با مجوز شهرک صنعتی سوم کاشان واقع در راوند جانمایی شده موافقت شده که با همکاری شهرک صنعتی در این مکان به اشتغال‌زایی و تولید بیشتر خواهیم رسید و پارک ملی نجوم نیاسر که طراحی آن توسط دانشگاه شریف انجام شده است و هر چه زودتر به مرحله اجرایی می‌رسد.

ساداتی‌نژاد اصلی‌ترین مسئله را فرودگاه کاشان عنوان کرد و تاکید کرد: کاشان باید فرودگاه داشته باشد و استان بزرگ اصفهان باید یک فرودگاه پدافند داشته لذا شهرداری باید با چنگ و دندان فرودگاه را حفظ کند تا به‌زودی تدابیر لازمه انجام شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی کاشان را دارای رتبه نخست در داشتن معلم حمایتی دانست و خاطرنشان کرد: این موضوع یعنی اینکه فرزندان ما دارای معلمان حرفه‌ایی نیستند، چون کاشان شهر مردم است لذا از خیرین می‌خواهیم در زمینه نرم‌افزار نیز تلاش کنند تا معلمانی حرفه‌ایی فرزندانمان را آموزش دهند.

در صد و یکمین جلسه شورای شهر کاشان اعضای شورا ضمن تشکر از ساداتی‌نژاد در مورد کاهش تعرفه برق شهرستان، راه‌اندازی رادیو کاشان و تسهیل کار صنعتگران منطقه از وی برای پیگیری‌های بیشتر در مورد برطرف شدن مشکل کارآفرینان و مشکلات منطقه‌ای کمک خواستند.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

نویسنده : مهندس محمد ابراهیم پور
5
ارسال خبر به دوستان
کاربر عزیز شما با وارد کردن ایمیل دوست خود میتوانید لینک این خبر را به او ارسال کنید و از وی برای مشاهده خبر دعوت نمایید.
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب