سه شنبه 4 تیر 1398- ساعت 06:18:10
@ASRKASHAN
سرپرست سازمان اتوبوسرانی کاشان و حومه از تخصیص بیست میلیارد ریال ویژه بازسازی اتوبوس خبر داد و گفت:سی اتوبوس تا نیمه نخست سال به کولر مجهز می‌شوند.                     رئیس اداره تولیدات گیاهی و دامی مدیریت جهاد کشاورزی آران و بیدگل از کاهش سطح زیر کشت گیاهان دارویی در این شهرستان به دنبال اجرای طرح کاهش سطح دبی چاه هاخبر داد.                     سورنا ستاری در ابتدای ورود به کاشان از شرکتی دانش بنیان بازدید کرد.                     فرمانده انتظامی شهرستان کاشان از افزایش دویست و ضصت و پنج درصدی کشفیات مواد مخدر در کاشان خبر داد و گفت: سیصدو شش نفر در این ارتباط دستگیر شدند.                     سورنا ستاری با اشاره به فروش نود هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش بنیان کشور در سال گذشته گفت: کاشان یکی از قطب‌های دانش بنیان کشور محسوب می‌شود.                     شهردار کاشان از بهره برداری از خانه فرهنگ غیاث الدین جمشید کاشانی خبر داد و گفت: هزینه تملک این خانه فرهنگ سه و نیم میلیارد ریال بوده است.                     رئیس آبفای کاشان ضمن اشاره به افزایش ده درصدی مصرف آب در کاشان گفت: بارش های اخیر در کاشان در افزایش سطح آب های زیر زمینی طی سه ماه نخست سال بی تاثیر بوده است.                     نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس ضمن اشاره به مشکلات حوزه کسب و کار گفت: بیکاری فارغ التحصیلان کاشانی از میانگین کشور ده درصد بالاتر است.                     فرماندار کاشان از فعالیت ۸۴ مرکز ترک اعتیاد در کاشان خبر داد و گفت: مرکز ترک اعتیاد ویژه کودکان در این شهرستان تاسیس می شود.                     رئیس اداره صمت کاشان گفت: صدو چهل و هفت میلیارد ریال کالای قاچاق طی سه ماهه نخست سال جاری در شهرستان کاشان کشف و ضبط شد.                     امام جمعه کاشان گفت: خودکفایی در علم رونق تولید را به همراه دارد و مسئولان باید تمام تلاش خود را در مسیر خودکفایی، پیشرفت علوم و فنون در حوزه‌های مختلف بکار بگیرند.                     شش مصدوم برخورد اتوبوس با کامیون در محور نطنز به کاشان به بیمارستان فاطمیه بادرود منتقل شدند.                     پرداخت ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات به ۳۲ نفر از معتادان بهبود یافته شهرستان کاشان                     به مناسبت هفته قوه قضائیه، جمعی از قضات و کارکنان تشکیلات قضایی شهرستان به همراه رئیس دادگستری با امام جمعه کاشان دیدار کردند.                     مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان از برگزاری آیین بازنمایی کتاب"سنگ‌ریزه‌هایی که شمارش نشدند" در این شهر خبر داد.                     علت حادثه انفجار در کارگاه تولید قارچ روز گذشته ، در حال بررسی است.                     دومین آزمون جامع و بیست و هشتمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی کار و دانش ، دیروز در کاشان برگزار شد.                     آبشار نیاسر یکی از جاذبه های طبیعی این شهر است که سالانه بیش از دو میلیون گردشگر داخلی و خارجی از آن بازدید می کند.                     رئیس اداره هواشناسی کاشان ضمن اشاره به افزایش دمای کاشان تا چهل و پنح درجه سانتی گراد گفت: شهروندان از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند.                     با دعوت نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس طی سفری یک روزه به کاشان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پارک علم و فناوری کاشان روز دوشنبه افتتاح می شود.                    
دکتر مفرح مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان : رئیس بیمارستان شهید بهشتی طی نامه‌ای اعلام کرده است که ذخیره و دپوی استراتژیک این بیمارستان در تجهیزات مصرفی به صفر رسیده است

مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد؛ 

مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد؛ دریافت فرانشیز ازبیماران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی کاشان

 

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کاشان ، علیرضا مفرح ، ضمن اشاره به مشکلات پیش روی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در بخش درمان اظهار داشت: طرح تحول نظام سلامت در هشت بسته خدمتی ابلاغ شد اما اعتبارات حمایتی آن پیش بینی نشد و هزینه‌های سرباری را متحمل بیمه‌های پایه کرد که اثرات آن امروز نمایان شده است، بیمه تأمین اجتماعی در کاشان به علت کمبود نقدینگی دچار مشکلاتی شده که بخش درمان دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان را نیز گریبان گیر کرده است.

وی با بیان اینکه از دی ماه ۹۶ تاکنون مطالبات بیمه‌ای تأمین اجتماعی پرداخت نشده است، افزود: با وجود آنکه ۷۰ درصد کارگران تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند اما هزینه‌های تأمین دارو، اغذیه بیماران بستری و پرداخت حق الزحمه پزشکان و کارکنان بخش درمان افزایش پیدا کرده است و ادامه خدمات به طریق سابق امکان پذیر نیست؛ این در حالی است که دانشگاه علوم پزشکی کاشان در بخش درمان از تأمین اجتماعی مطالبه دارد.

دانشگاه علوم پزشکی کاشان در تأمین ملزومات پزشکی مشکل دارد

مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیمارستان شهید بهشتی در تأمین ملزومات مصرفی همچون سرنگ، آنژیوکت، نخ بخیه و سایر ملزومات مصرفی دچار مشکل شده است، ابراز داشت: این مشکلات تا آنجا پیش رفته است که رئیس بیمارستان شهید بهشتی طی نامه‌ای اعلام کرده است که ذخیره و دپوی استراتژیک این بیمارستان در تجهیزات مصرفی به صفر رسیده است و بر همین اساس این موضوع با وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی مطرح شده اما تاکنون اقدام مؤثری صورت نگرفته است.

وی ضمن ابراز امیدواری از اقدام مؤثر مسئولان دخیل در این حوزه گفت: تداوم چنین شرایطی تهدیدی برای سلامت جامعه به شمار می‌رود در حالی که شهرهای دیگر که اکثر شهروندان آن تحت پوشش بیمه سلامت یا خدمات درمانی هستند چنین مشکلی را ندارند چرا که این بیمه ها بروزتر است؛ اکنون ما با وجود آنکه در بخش تأمین دارو مشکلی نداریم اما نبود نقدینگی ما را در این باب دچار مشکل کرده است.

عدم پرداخت فرانشیز توسط سازمان تأمین اجتماعی از سال ۹۶

مفرح با بیان اینکه در سال ۸۵ بیمارستان شهید بهشتی از نظارت سازمان تأمین اجتماعی خارج شد، اظهار داشت: در آن زمان به دلیل آنکه خدمات رایگان به بیماران تأمین اجتماعی ارائه می‌شد با توافق صورت گرفته مقرر شد تا این نوع خدمات ادامه پیدا کند اما این سازمان از سال ۹۶ در پرداخت فرانشیز معوقاتی دارد و دانشگاه علوم پزشکی در دریافت سهم سازمان نیز مطالباتیدارد.

 

پرداخت فرانشیز نقدی توسط بیماران بیمه تأمین اجتماعی از ۱۸ خرداد

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کاشان تصمیم دارد در صورت عدم پرداخت مطالبات سازمان تأمین اجتماعی به این دانشگاه، فرانشیز نقدی از بیماران بستری تأمین اجتماعی دریافت کند، افزود: این تصمیم با هماهنگی‌های لازم با مراجع بالادستی از ۱۸ خرداد سال جاری آغاز می‌شود در حالی که اگر حمایتی صورت پذیرد قطعاً در تصمیمات دانشگاه علوم پزشکی کاشان تجدید نظر صورت می‌پذیرد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نویسنده : مهندس محمد ابراهیم پور
11
ارسال خبر به دوستان
کاربر عزیز شما با وارد کردن ایمیل دوست خود میتوانید لینک این خبر را به او ارسال کنید و از وی برای مشاهده خبر دعوت نمایید.
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب