سه شنبه 4 تیر 1398- ساعت 06:16:17
@ASRKASHAN
سرپرست سازمان اتوبوسرانی کاشان و حومه از تخصیص بیست میلیارد ریال ویژه بازسازی اتوبوس خبر داد و گفت:سی اتوبوس تا نیمه نخست سال به کولر مجهز می‌شوند.                     رئیس اداره تولیدات گیاهی و دامی مدیریت جهاد کشاورزی آران و بیدگل از کاهش سطح زیر کشت گیاهان دارویی در این شهرستان به دنبال اجرای طرح کاهش سطح دبی چاه هاخبر داد.                     سورنا ستاری در ابتدای ورود به کاشان از شرکتی دانش بنیان بازدید کرد.                     فرمانده انتظامی شهرستان کاشان از افزایش دویست و ضصت و پنج درصدی کشفیات مواد مخدر در کاشان خبر داد و گفت: سیصدو شش نفر در این ارتباط دستگیر شدند.                     سورنا ستاری با اشاره به فروش نود هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش بنیان کشور در سال گذشته گفت: کاشان یکی از قطب‌های دانش بنیان کشور محسوب می‌شود.                     شهردار کاشان از بهره برداری از خانه فرهنگ غیاث الدین جمشید کاشانی خبر داد و گفت: هزینه تملک این خانه فرهنگ سه و نیم میلیارد ریال بوده است.                     رئیس آبفای کاشان ضمن اشاره به افزایش ده درصدی مصرف آب در کاشان گفت: بارش های اخیر در کاشان در افزایش سطح آب های زیر زمینی طی سه ماه نخست سال بی تاثیر بوده است.                     نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس ضمن اشاره به مشکلات حوزه کسب و کار گفت: بیکاری فارغ التحصیلان کاشانی از میانگین کشور ده درصد بالاتر است.                     فرماندار کاشان از فعالیت ۸۴ مرکز ترک اعتیاد در کاشان خبر داد و گفت: مرکز ترک اعتیاد ویژه کودکان در این شهرستان تاسیس می شود.                     رئیس اداره صمت کاشان گفت: صدو چهل و هفت میلیارد ریال کالای قاچاق طی سه ماهه نخست سال جاری در شهرستان کاشان کشف و ضبط شد.                     امام جمعه کاشان گفت: خودکفایی در علم رونق تولید را به همراه دارد و مسئولان باید تمام تلاش خود را در مسیر خودکفایی، پیشرفت علوم و فنون در حوزه‌های مختلف بکار بگیرند.                     شش مصدوم برخورد اتوبوس با کامیون در محور نطنز به کاشان به بیمارستان فاطمیه بادرود منتقل شدند.                     پرداخت ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات به ۳۲ نفر از معتادان بهبود یافته شهرستان کاشان                     به مناسبت هفته قوه قضائیه، جمعی از قضات و کارکنان تشکیلات قضایی شهرستان به همراه رئیس دادگستری با امام جمعه کاشان دیدار کردند.                     مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان از برگزاری آیین بازنمایی کتاب"سنگ‌ریزه‌هایی که شمارش نشدند" در این شهر خبر داد.                     علت حادثه انفجار در کارگاه تولید قارچ روز گذشته ، در حال بررسی است.                     دومین آزمون جامع و بیست و هشتمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی کار و دانش ، دیروز در کاشان برگزار شد.                     آبشار نیاسر یکی از جاذبه های طبیعی این شهر است که سالانه بیش از دو میلیون گردشگر داخلی و خارجی از آن بازدید می کند.                     رئیس اداره هواشناسی کاشان ضمن اشاره به افزایش دمای کاشان تا چهل و پنح درجه سانتی گراد گفت: شهروندان از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند.                     با دعوت نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس طی سفری یک روزه به کاشان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پارک علم و فناوری کاشان روز دوشنبه افتتاح می شود.                    
حجت الاسلام سید حمید روحانی گفت: رهبر کبیر انقلاب اهل سازش با دشمن نبود زیرا پرورش یافته مکتب قرآن بود و خداوند در قرآن سازشگران با کفر را منافق می خواند

 امام اهل سازش با دشمن نبود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی  عصر کاشان ، حجت الاسلام سید حمید روحانی در ...

 امام اهل سازش با دشمن نبود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی  عصر کاشان ، حجت الاسلام سید حمید روحانی در مراسم سالگرد رحلت امام در دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: انسان تشکیل شده از صفات ملکوتی و حیوانی است که پرورش خصلتهای حیوانی انسان را به تباهی می کشاند.

مؤسس مرکز اسناد انقلاب اسلامی با اشاره به بیماریهای روحی در انسانها گفت: خصلت خود پرستی، خودخواهی و جاه طلبی بیماری روحی است که انسان را نابود می کند.

وی با اشاره به اینکه انسان کامل تلاش می کندبه وسیله ارتباط گرفتن با قرآن صفات رذیله را در خود کاهش داده و به پرورش خلق نیکوی انسانی بپردازد. تصریح کرد: کتاب عظیم خداوند انسان را از بیماریها نجات می دهد و از سازشکاری و ذلت دور می کند.

حجت الاسلام روحانی تاکید کرد: بزرگترین خصلت امام این بود که پرورش یافته مکتب قرآن بود و همه ابعاد آن را شناخته و نکات آن را در تمام وظایف خود به کار می بست.

مورخ انقلاب اسلامی با بیان این مطلب که رهبر جمهوری اسلامی عالمی تک بعدی نبود افزود: امام در حد اعلا اسلام شناس و سیاستمدار بود و هیچ وظیفه دینی اورا از وظایف دیگر غافل نمی کرد و خداوند را قدرت مطلق می دانست و برای دیگر قدرتهای مادی ارزش قائل نبود و بدون تزلزل در مقابل آنها ایستادگی و مقاومت می کرد.

  وی اضافه کرد: رهبر کبیر انقلاب اهل سازش با دشمن نبود زیرا پرورش یافته مکتب قرآن بود و خداوند در قرآن سازشگران با کفر را منافق می خواند و براشان عذابی سخت و دردناک تعریف کرده است.

روحانی امام خمینی(ره) را سیاستمدار دانست و گفت: او از شاگردان مکتب ائمه و سیاستمداری که به مردم عشق ورزید و به رشد آنها کمک کرد لذا محبوب دلها بود و در سال 42 که به دست عمال شاه دستگیر شد مردم به خیابانها ریخته و با سردادن شعار خواهان آزادی وی شدند تا جایی که به کشته شدن مردم کشیده شد و قیام خونین15 خرداد شکل گرفت.

وی افزود: اکنون مسؤلین و مردم باید با پیمودن راه امام اسیر دشمن نشوند و از کج رویها وسازش و ذلت دور باشند تا دشمن به خود جرأت تهدید و تحریم ندهد و با پیروی از ولایت فقیه درمقابل فشارهای دشمن با آگاهی و بصیرت ایستادگی کنند.

 همزمان با رحلت امام خمینی(ره) مراسم سوگواری در دانشگاه علوم پزشکی کاشان با حضور امام جمعه کاشان، نماینده مردم کاشان و آران وبیدگل در مجلس و دیگر مسولین و مدیران ادارات برگزار شد.

مردم کاشان به سوگ آفتاب نشستند

علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه کاشان هم در این جلسه اظهار داشت: تقارن رحلت رهبرکبیر انقلاب با قیام 15 خرداد باعث شد حماسه این روز بزرگ ماندگار و جاودان بماند.

فرماندار ویژه کاشان گفت: 56 سال از حماسه ماندگار 15خرداد سال 1342 می گذرد و امام خمینی همواره تاکید به جاودان نگاه داشتن این روز باشکوه داشتند و تقارن رحلت امام با 15 خرداد این قیام باشکوه را ماندگار کرد.

مرتضایی با اشاره به تدابیر حکیمانه امام در سکانداری انقلاب و رهنمونهای پدرانه ایشان افزود: در گرامیداشت سی‌امین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران باید گ ابعاد شخصیتی امام خمینی(ره)  تبیین شود تا نسل جوان با شناخت بهتر راه این امام فرزانه را ادامه دهند.

 وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بدون نام خمینی در جهان شناخته شده نیست اظهار داشت:انقلاب اسلامی هر چقدر عزت و اقتدار دارد مدیون امام راحل است که در این راستا گرامیداشت سالروز ارتحال امام راحل باید با شکوه خاصی برگزار شده و بیش از پیش به معرفی تمامی ابعاد شخصیتی ایشان پرداخته شود.

 فرماندار ویژه کاشان تصریح کرد: برنامه سوگ آفتاب احیاء  و زنده نگه داشتن نام و راه امام راحل است که در جامعه کنونی امری مهم و مورد تاکید است و  در این راستا دستگاه‌های مختلف عمومی، اداری و اجرایی باید از هیچ کوششی فروگذاری نکنند.

برنامه سوگ آفتاب به همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بنیاد شهید با حضور سید حمید روحانی مؤسس مرکز اسناد انقلابی و نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان و دیگر مسؤلین شهرستان در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی صبح دوشنبه برگزار شد و در پایان از همسر شهید علی محمد قدیر زاده شهید قیام 15 خرداد سال 1342 تجلیل به عمل آمد.

منبع خبر : خبرگزاری تسنیم

نویسنده : مهندس محمد ابراهیم پور
4
ارسال خبر به دوستان
کاربر عزیز شما با وارد کردن ایمیل دوست خود میتوانید لینک این خبر را به او ارسال کنید و از وی برای مشاهده خبر دعوت نمایید.
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب