چهارشنبه 27 شهریور 1398- ساعت 22:35:43
@ASRKASHAN
مراسم سنتی مذهبی مقتل خوانی در روستای ویدوجای از بخش برزک کاشان برگزار شد.                     آیین سنتی نخل گردانی در روز عاشورا در نیاسر کاشان برگزار شد.                     هزار بیمار با نذر وقت پزشکان کاشانی در هیئت نخل سره فره معاینه رایگان شدند.                     دبیرکل جبهه پایداری در جمع عزاداران حسینی در کاشان : برخی مسئولان در عمل توجهی به فرامین رهبر معظم انقلاب ندارند                     امام جمعه نوش آباد آران و بیدگل: لازمه عاشورایی شدن کسب معرفت نسبت به پروردگار است                     مدیر موکب علی بن امام محمد باقرعلیه السلام کاشان: دویست و بیست خادم پذیرای زائران اربعین حسینی در موکب علی محمدبن باقر علیه السلام هستند                     افتتاح سه دفتر خدمات مسافرتی در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل                     شهروندان کاشانی در روزهای تاسوعا و عاشورا به طرح بزرگ نذر خون بپيوندند.                     اختصاص اعتبار به رودخانه مرق کاشان در بازدید مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان اصفهان                     تعطیلی مجموعه های تاریخی فرهنگی کاشان در روزهای تاسوعا و عاشورا                     اهدای خون خادمیاران کاشانی در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی                     معاون فرهنگی اداره ارشاد کاشان: شعر شاعر کاشانی به عنوان اثر برگزیده فستیوال فاخته انتخاب شد                     عضو شورای شهر کاشان: شهرداری کاشان قدرت لازم مقابله با ساخت وسازهای غیرمجاز را ندارد                     سوگواره عاشورایی بانو با عطر سیب در کاشان حسینی شد                     سخنرانی ، فرمانده گروه پدافند هوایی شهید رفیعی اصفهان ، پیش از خطبه‌های نماز جمعه کاشان                     رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان: عزم دستگاه قضایی در برخورد با تمامی منکرات ستودنی است                     امام جمعه موقت کاشان: برخی برخورد قوه قضائیه با یقه سفیدها را برنتافته‌اند                     آقا تهرانی در کاشان : تفاوتهای اخلاق اسلامی و انسانی/رضایت الهی شرط اصلی موفقیت در امور                     تصادف در محور نجف آباد کاشان دو کشته و سه مصدوم برجا گذاشت.                     نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی : خروج اردستان از طرح استان اصفهان شمالی                    
واکنش فعالین اجتماعی کاشان به توقف یا ادامه پروژه زیرگذر مدخل

حسین قطنی باف :دانستن حق مردم است ، مردم را مطلع کنید تا به شما بد گمان نشوند   

حسین ...

حسین قطنی باف :دانستن حق مردم است ، مردم را مطلع کنید تا به شما بد گمان نشوند   

حسین طاهری : تنش های شورای شهر دارالمومنین با ۷۵۰۰ سال تمدن زیبنده نیست

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کاشان ، اظهار نظر فعالین احتماعی کاشان و بیان نظرات آنان که بیانگر اهمیت موضوع مطرح شده می باشد ، باعث گردید برای مقایسه این دو فکر ، به انتشار و مطرح نمودن این عقاید پرداخته شود

از میان اظهار نظرات زیاد در فضای مجازی و رسانه های کاشان ، انعکاس دیدگاه حسین قطنی باف و حسین طاهری ، بعنوان نمونه انتخاب گردیده است که به بیان آن می پردازیم

️الف ) حسین قطنی باف :

دانستن حق مردم است ، مردم را مطلع کنید تا به شما بد گمان نشوند   

فردا  گام دیگری از مرحله استیضاح شهردار کاشان انجام می شود .

در جلسه شورای شهر کاشان در صبح روز شنبه 18 خرداد قرار است برای بقا یا برکناری سعید ابریشمی راد در سمت شهردار کاشان تصمیم گیری شود.

گرچه نتیجه استیضاح از پیش معلوم است و شهردار همچنان با اصرار اعضای ائتلاف همدلی - که اکنون به اقلیت شورای شهر تبدیل شده اند - در این سمت باقی خواهد ماند اما دست کم این استیضاح به منزله کارت زردی خواهد بود که به شهردار کنونی کاشان نشان داده می شود.   

سه نکته در این باره : 

 الف ) - از هفته پیش که رئیس شورای شهر کاشان در خصوص اجرای طرح زیرگذر مدخل شهر با شرایط فعلی مخالفت کرد ، حواریون شهردار در شبکه های اجتماعی ضمن توهین ها و اتهامات فراوان به علی رسول زاده ، او را برای تجدیدنظر و پس گرفتن رای خود به باد انتقاد گرفتند و وانمود و القا کردند که رئیس شورای شهر دستور توقف اجرای طرح زیرگذر را صادر کرده است ، حال آنکه آرای انفرادی اعضای شورای شهر به تنهایی ضمانت و سند اجرا یا توقف اجرای طرح زیرگذر مدخل شهر نیست و این طرح باید با مصوبه اعضای شورای شهر تعیین تکلیف شود.    

علی رسول زاده به عنوان یکی از اعضای شورای شهر ، صرفا مخالفت خود را با اجرای این طرح اعلام کرده است. 

از واکنش های غیرمنتظره رئیس شورای شهر در جلسه علنی شنبه گذشته و همچنین صحبتهای وی در رادیو کاشان و سوگندهای جلاله ای که او برای یقین خود یاد کرد می توان فهمید  که آقای رسول زاده مدتهاست از بیان برخی مسائل در خصوص عملکرد شهرداری خویشتنداری می کرده و  اکنون در آستانه اجرای طرح زیرگذر مدخل شهر به این نتیجه رسیده که سکوت جایز نیست و دانستن حق مردم است و بی اعتنا به مسائل حزبی و جریانی باید به عنوان منتخب مردم برخی مسائل را که حق مردم در آن نهفته است بیان کند.

اینکه یک مقام مسئول به  افکار عمومی توجه داشته باشد و سعی  کند کارهایش را برای مردم توضیح دهد عیب نیست .  

حضرت علی (ع) در قسمتی از خطبه 216 نهج البلاغه می فرماید : 

« از گفتن سخن حق و نظر دادن به عدل دریغ منمایید که من در نزد خود برتر از آن نیستم که خطا نکنم و از خطا در کردار خویش احساس امنیت ندارم، مگر آن که خداوند مرا کفایت کند. »

مردم صاحبان و حامیان اصلی حکومت هستند و حاکمان با حمایت مردم به این مقام رسیده اند ، پس باید در برابر مردم پاسخگو باشند و شهردار و اعضای شورای شهر از این قاعده مستثنی نیستند. 

 

ب ) - در زمان حاضر 5 نفر از اعضای شورای شهر با اجرای طرح زیرگذر با شرایط کنونی مخالفند و اعتقاد دارند توافقنامه ها و قراردادهای این طرح باید به تصویب شورای شهر برسد و محاسبات هزینه و فایده و مطالعات عارضه سنجی ترافیکی و منابع تامین مالی آن باید شفاف شده و در اختیار اعضای شورا قرار گیرد .

ضمن آنکه باید مجوزهای شورای عالی ترافیک استان و سازمان پدافند غیرعامل به اوراق پرونده این طرح افزوده شود. 

طرح زیرگذر مدخل شهر با برطرف شدن موانع قانونی و با اصرار و پافشاری ائتلاف همدلی در شورای شهر اجرا خواهد شد ، اما همانطور که آقای رسول زاده و مخالفان اعتقاد دارند مسئولیت اهمال و کندی و تخلفات احتمالی در آغاز و روند اجرای این طرح به عهده موافقان آن است و آنان و شهردار مورد اعتماد ایشان باید به مردم و نهادهای نظارتی پاسخگو باشند.  

ج ) - آنچه که مسلم است در زمان حاضر موقعیت شهردار کاشان در شورای شهر متزلزل شده و جایگاه وی اکنون چون چینی بنده زده ای می ماند که هر لحظه باید منتظر شکستنش بود.

وی تا زمانی که مسئولیت شهرداری کاشان را بر عهده داشته باشد باید بیش از پیش ، پاسخگوی اعضای شورا به ویژه اعضایی که مخالف حضور او در این سمت هستند باشد. 

شورای شهر ، شورای شهرداری نیست که اعضای آن بر وفق مراد شهردار و هر آنچه دلخواه اوست عمل کنند. 

اعضای شورای شهر باید ضمن نظارت دقیق بر عملکرد شهرداری ، لوایح و طرح هایی که در صحن علنی این شورا بررسی می شود با دقت مطالعه و سپس آن را تصویب کنند و پس از آن مصوبه را در مرئا و منظر مردم قرار دهند. 

هنوز خیلی از شهروندان کاشان نمی دانند شش ماه پیش زمانی که طرح زیرگذر مدخل شهر در 21 آذر سال 1397 آغاز شد هیچ قراردادی با پیمانکار امضا نشده بود ، همچنانکه خبر ندارند تا امروز موافقت نامه شهرداری با قرارگاه خاتم الانبیا در شورای شهر قانونی و مصوب نشده است.

شورای اسلامی شهر و شهردار کاشان که « شفافیت در عمل » را شعار راهبردی خود در ابتدای فعالیت این دوره از مدیریت شهری اعلام کردند ، نباید شهروندان و خبرنگاران را غریبه بدانند و لازم است برای پرهیز از هر شایعه و شبهه ای ، اطلاعات طلاعات مستند و متقن از قراردادها و اطلاعات مالی و تصمیمات خود را در معرض ارزیابی و قضاوت همگان قرار دهند.

ب) حسین طاهری :

تنش های شورای شهر دارالمومنین با ۷۵۰۰ سال تمدن زیبنده نیست؟⁉️⁉️

آیا میدانید توقف پروژه زیرگذر مدخل به نفع هیچ یک از طیف های سیاسی نیست؟

مردم کاشان اجرای_پروژه عظیم مدخل را به حساب یک طیف سیاسی نخواهند گذاشت ، بلکه به پای عملکرد مثبت شورای پنجم خواهند نوشت.

 ولی به نظر میرسد تبعات عدم_اجرای این طرح بیشتر متوجه طیف اصولگرای شورا خواهد بود !

در صورت اجرای این پروژه اصولگراها و طیف مقابل بصورت  پنجاه پنجاه به لحاظ تبلیغاتی منتفع میشوند .

این پروژه، که بیش از یکسال روی آن مانور تبلیغاتی صورت گرفته است ، در صورت توقف احتمالی علاوه بر عدم امکان اقناع عموم و عدم جلب رضایت شهروندان توسط شورا، بعنوان یک لکه سیاه در اذهان عموم سالهای سال باقی و هرگز فراموش نخواهد شد.

‼️در حال حاضر با فرض توقف پروژه ،  بحث میلیارد ها خسارت وارده بواسطه نابود شدن صد درصدی دو میدان ، یک پارک و یک بلوار و ... آزار دهنده میباشد و برای بازگشت به وضعیت قبلی حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان باید هزینه شود. 

که به لحاظ زمانی هم بیش از یکسال وقت لازم می باشد و به لحاظ رفع موانع ترافیکی نیز هیچ چیزی عاید نخواهد شد. و وضعیت ترافیک در این محدوده به همان وضعیت قبل باقی خواهد ماند.

و از لحاظ زیباسازی هم ثمره ای عاید نخواهد شد

 با فرض اجرای طرح چه اتفاقاتی رقم میخورد و ...  ::

1- اجرای طرح حدود دوسال بطول خواهد انجامید که طی یک دوره دوساله شهرداری براحتی قادر به پرداخت هزینه ها خواهد بود و اهداف ذاتی اش نیز محقق میشود .

2- ساکنین و کسبه منطقه در طی دو سال کمی متضرر میشوند ولی پس از اجرا چند برابر آن را از طریق مرغوبیت ملک خود بدست میآورند و سایه شوم ترافیک هم از منطقه مورد بحث برداشته میشود و در نهایت سود میبرند .

3- شهروندان منطقه مدخل به لحاظ رفع  ترافیک و آلودگی هوا و هم به لحاظ زیباسازی و دیگر شهروندان به دلیل عبور گاه و بیگاه از این منطقه سود خواهند برد.

4- اجرا و اتمام پروژه قطعا بر روی ترافیک شهری تاثیرات ویژه خواهد گذاشت

5- اسامی تک تک اعضای شورای شهر بعنوان تصمیم سازان این پروژه برای همیشه ماندگار خواهد شد

6- در حال حاضر با توجه به بحث استان شدن کاشان اجرا و اتمام این پروژه قطعا بعنوان یک زیرساخت بسیار با اهمیت، و تاثیرات مثبتی خواهد داشت و سیمای کاشان را با دیگر شهر های استان متفاوت خواهد کرد که از نظر نماینده محترم مجلس نباید دور بماند .

️و احتمال وجود دست های پشت پرده خارج از شهرستان برای توقف پروژه ،با توجه به بحث استان اصفهان شمالی دوراز تصور نیست

7- واسطه حضور مقامات بلند پایه در  مراسم کلنگ زنی و اشراف بر این پروژه در صورت توقف آن ، دیگر رغبتی برای اجرای پروژه های مشابه وجود نخواهد داشت .

8- از آنجاییکه جناب آقای مرتضایی  فرماندار فرزانه بعنوان بالاترین مقام دولتی و با اشراف بر مسائل سیاسی، نظر خود را مثبت و بر اجرای پروژه تاکید کردند و قطعا حمایت ایشان از پروژه با علم و اشراف بر موضوع می باشد و از روی احساس و سایر موارد نمی تواند باشد، لذا به پاس احترام و برآورده کردن انتظارات ایشان پسندیده است همه اعضای شورا در این خصوص اهتمام بورزند .

9- از آنجائیکه حضرت آیت الله نمازی امام جمعه محترم و نماینده ولی فقیه و حضرت آیت الله یثربی یادگار امام جمعه فقید کاشان و دیگر حضرات آیات عظام که بعنوان مهمترین پایگاه مورد اعتماد مردم  تا این لحظه هیچ نظر منفی راجع به این پروژه نداشته اند و قطع به یقین بزرگترین آرزوی قلبی شان،  پیشرفت و آبادانی منطقه میباشد، به احترام آن اعزه شایسته است اعضاء محترم شورا تلاش خودشان را بر اجرای این زیرگذر متمرکز تا انشالله رضایت آنان حاصل گردد.

10- در حال حاضر بحث بر سر اجرا یا توقف این پروژه سنگ بنای اختلافات در شورای شهر و به تبع آن به متن جامعه کشیده شده است و در شرایط فعلی که اتحاد و نزدیک کردن قلوب برای جامعه یک اصل ضروری می باشد ، پسندیده است تا بخاطر جلوگیری از نامیدی و عدم تشدید اختلافات، تلاش کنیم تا از توقف این پروژه جلو گیری شود.

11- خسارت های پروژه امیریه به هیچ عنوان با خسارات توقف پروژه مدخل قابل قیاس نیست، هرگونه شایعه اقدام تلافی جویانه احتمالی شایسته نیست .

12- از آقای رئیس محترم شورا بعنوان ریش سفید انتظار میرود در جهت وحدت اعضاء شورا و نزدیک کردن قلوب آنان بعنوان افراد مورد وثوق و سرمایه های انسانی قابل احترام گام بردارند و شایسته است تا رای خودش را در این خصوص  مخفی و در نتیجه این طرح در وضعیت بینابین قرار خواهد گرفت و از آنجاییکه تا اخیرا نظرشان مثبت بوده است لذا مساعدت نمایند تا موانع موجود بر سر راه مرتفع تا انشالله بعنوان یک نقطه روشن و نورانی در رزومه های پربار همه اعضا به ثبت و ضبط برسد و بعنوان باقیات الصالحات برای شما گرامیان باقی بماند

نویسنده : مهندس محمد ابراهیم پور
123
ارسال خبر به دوستان
کاربر عزیز شما با وارد کردن ایمیل دوست خود میتوانید لینک این خبر را به او ارسال کنید و از وی برای مشاهده خبر دعوت نمایید.
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب