سه شنبه 4 تیر 1398- ساعت 06:14:24
@ASRKASHAN
سرپرست سازمان اتوبوسرانی کاشان و حومه از تخصیص بیست میلیارد ریال ویژه بازسازی اتوبوس خبر داد و گفت:سی اتوبوس تا نیمه نخست سال به کولر مجهز می‌شوند.                     رئیس اداره تولیدات گیاهی و دامی مدیریت جهاد کشاورزی آران و بیدگل از کاهش سطح زیر کشت گیاهان دارویی در این شهرستان به دنبال اجرای طرح کاهش سطح دبی چاه هاخبر داد.                     سورنا ستاری در ابتدای ورود به کاشان از شرکتی دانش بنیان بازدید کرد.                     فرمانده انتظامی شهرستان کاشان از افزایش دویست و ضصت و پنج درصدی کشفیات مواد مخدر در کاشان خبر داد و گفت: سیصدو شش نفر در این ارتباط دستگیر شدند.                     سورنا ستاری با اشاره به فروش نود هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش بنیان کشور در سال گذشته گفت: کاشان یکی از قطب‌های دانش بنیان کشور محسوب می‌شود.                     شهردار کاشان از بهره برداری از خانه فرهنگ غیاث الدین جمشید کاشانی خبر داد و گفت: هزینه تملک این خانه فرهنگ سه و نیم میلیارد ریال بوده است.                     رئیس آبفای کاشان ضمن اشاره به افزایش ده درصدی مصرف آب در کاشان گفت: بارش های اخیر در کاشان در افزایش سطح آب های زیر زمینی طی سه ماه نخست سال بی تاثیر بوده است.                     نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس ضمن اشاره به مشکلات حوزه کسب و کار گفت: بیکاری فارغ التحصیلان کاشانی از میانگین کشور ده درصد بالاتر است.                     فرماندار کاشان از فعالیت ۸۴ مرکز ترک اعتیاد در کاشان خبر داد و گفت: مرکز ترک اعتیاد ویژه کودکان در این شهرستان تاسیس می شود.                     رئیس اداره صمت کاشان گفت: صدو چهل و هفت میلیارد ریال کالای قاچاق طی سه ماهه نخست سال جاری در شهرستان کاشان کشف و ضبط شد.                     امام جمعه کاشان گفت: خودکفایی در علم رونق تولید را به همراه دارد و مسئولان باید تمام تلاش خود را در مسیر خودکفایی، پیشرفت علوم و فنون در حوزه‌های مختلف بکار بگیرند.                     شش مصدوم برخورد اتوبوس با کامیون در محور نطنز به کاشان به بیمارستان فاطمیه بادرود منتقل شدند.                     پرداخت ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات به ۳۲ نفر از معتادان بهبود یافته شهرستان کاشان                     به مناسبت هفته قوه قضائیه، جمعی از قضات و کارکنان تشکیلات قضایی شهرستان به همراه رئیس دادگستری با امام جمعه کاشان دیدار کردند.                     مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان از برگزاری آیین بازنمایی کتاب"سنگ‌ریزه‌هایی که شمارش نشدند" در این شهر خبر داد.                     علت حادثه انفجار در کارگاه تولید قارچ روز گذشته ، در حال بررسی است.                     دومین آزمون جامع و بیست و هشتمین آزمون ادواری استانداردهای مهارتی کار و دانش ، دیروز در کاشان برگزار شد.                     آبشار نیاسر یکی از جاذبه های طبیعی این شهر است که سالانه بیش از دو میلیون گردشگر داخلی و خارجی از آن بازدید می کند.                     رئیس اداره هواشناسی کاشان ضمن اشاره به افزایش دمای کاشان تا چهل و پنح درجه سانتی گراد گفت: شهروندان از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند.                     با دعوت نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس طی سفری یک روزه به کاشان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پارک علم و فناوری کاشان روز دوشنبه افتتاح می شود.                    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان گفت:صدور مجوز معادن جوشقان قالی کاشان با استعلام از این اداره نبوده و حتی پرونده قضائی نیز در این ارتباط تشکیل شده است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان مطرح کرد؛

صدور مجوز معادن جوشقان قالی کاشان بدون استعل ...

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان مطرح کرد؛

صدور مجوز معادن جوشقان قالی کاشان بدون استعلام از «محیط‌زیست» بود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کاشان ، حسین خادمی ، با بیان اینکه جانمایی صنعت در کاشان بر اساس معیارهای اصول توسعه پایدار صورت نگرفته است، اظهار داشت: بیشتر مراکز صنعتی کاشان در اطراف شهر قرار دارد به نحوی که بخش عمده‌ای از شهرک صنعتی امیرکبیر در محدوده شهری قرار دارد و یا تمام شهرک صنعتی راوند در حریم شهری قرار دارد و علاوه بر این به صورت پراکنده نیز شهرک‌های صنعتی در این منطقه وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه ارائه خدمات به شهرک‌های صنعتی پراکنده بسیار مشکل بوده و مقرون به صرفه نیست، افزود: در این شرایط تردد خودروهای سنگین به شهر کاشان افزایش پیدا می‌کند و افزایش آلودگی هوا و سنگین شدن ترافیک شهری را به دنبال دارد که لازم است محدوده حریم شهرک‌های صنعتی از حریم شهری جدا شود.

صدور مجوز معادن جوشقان قالی با استعلام از اداره حفاظت محیط زیست نبوده است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان با بیان اینکه جانمایی معادن و صدور مجوز با استعلام از این سازمان صورت می‌پذیرد، ابراز داشت: محدوده‌هایی که خارج از محدوده سازمان حفاظت محیط زیست باشد به استناد قانون خودش عمل کرده و از این سازمان استعلام نمی‌کند و این موضوع نقصی قانونی محسوب می‌شود که درباره این موضوع مکاتباتی صورت گرفته است، بر همین اساس صدور مجوز در مورد معادن جوشقان قالی با استعلام از این اداره نبوده اما بازدیدهایی از آن صورت پذیرفته، اخطارهایی داده شده و حتی پرونده قضائی نیز تشکیل شده است.

 

وی کاهش آلاینده‌ها و پسماند، آسمان آبی زمین سبز را شعار هفته محیط زیست اعلام کرد و گفت: در امور فرهنگی محیط زیست فعال‌ترین شهر استان اصفهان شناخته شده‌ایم.

خادمی ابراز داشت: شهرستان کاشان از نظر اقلیم مستعد هر نوع صنعتی نیست چراکه در حاشیه کویر قرار داریم و پوشش گیاهی آسیب پذیری داریم و اگر این پوشش از بین برود خسارات جبران ناپذیری را متحمل می‌شویم.

پراکندگی صنعت فرش در کاشان افزایش رفت و آمدها را به دنبال دارد

وی اظهار داشت: در زمینه استقرار صنعت نیز از آنجا که مهمترین صنعت کاشان فرش است اما این صنعت در منطقه کاشان پراکنده است و به واسطه این پراکندگی رفت و آمدهای بسیار زیاد و افزایش آلایندگی در این شهر انجام می‌شود در حالی که تجمیع این صنعت از لحاظ محیط زیستی تأثیرات مثبت قابل توجهی را دارد و متأسفانه تاکنون در این خصوص هیچ اقدام مثبتی صورت نگرفته است.

وی ضمن انتقاد از استقرار صنایع کاشان در نزدیک ترین نقطه به شهر افزود: لازم است تا واحدهای صنعتی نزدیک به شهر محدوده خود را مشخص و فواصل خود را رعایت کنند و این سازمان تنها کاری که می‌تواند انجام دهد حفظ حریم از حریم شهری است و اگر آلاینده باشند ابتدا اخطار و در صورت عدم رفع آن پرونده قضائی برای آنها تشکیل و در لیست صنایع آلاینده قرار می‌گیرد.

برگزاری جلسه هم اندیشی با ائمه جماعات شهرستان کاشان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان ضمن اشاره به اقدامات فرهنگی این اداره ابراز داشت: برگزاری جلسه هم اندیشی با ائمه جماعات شهرستان کاشان در خصوص نقش و جایگاه تریبون‌های نماز جمعه در ارتقا حس مسئولیت اجتماعی پیرامون موضوعات زیست محیطی، برگزاری جلسه با بانوان خانه دار با محوریت موضوع پسماند و اهمیت تفکیک از مبدا زباله‌های خانگی، تشکیل جلسه هماهنگی با گروه‌های کوهنوردی شهرستان به منظور پاکسازی طبیعت کوهستان‌های هدف کوهنوردان شهرستان کاشان از جمله این اقدامات است.

وی گفت: آموزش مسئولین مراکز بزرگ خرید این شهرستان با موضوعات زیست محیطی مرتبط و توزیع کیسه‌های پارچه‌ای در بین خریداران، برگزاری جلسه با متولیان هیئات مذهبی شهر کاشان و تاکید بر نقش و ضرورت مدیریت پسماندها و جایگاه آن در آموزه‌های دینی، برگزاری مراسمات پاکسازی منطقه حفاظت شده قمصر و برزک توسط دوستداران طبیعت و سمن‌های زیست محیطی شهرستان کاشان، برگزاری اجرای نمایش و مسابقه با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به مدت دو شبانه روز در محل پارک بزرگ شهر از دیگر این اقدامات فرهنگی است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نویسنده : مهندس محمد ابراهیم پور
4
ارسال خبر به دوستان
کاربر عزیز شما با وارد کردن ایمیل دوست خود میتوانید لینک این خبر را به او ارسال کنید و از وی برای مشاهده خبر دعوت نمایید.
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب