چهارشنبه 27 شهریور 1398- ساعت 22:34:06
@ASRKASHAN
مراسم سنتی مذهبی مقتل خوانی در روستای ویدوجای از بخش برزک کاشان برگزار شد.                     آیین سنتی نخل گردانی در روز عاشورا در نیاسر کاشان برگزار شد.                     هزار بیمار با نذر وقت پزشکان کاشانی در هیئت نخل سره فره معاینه رایگان شدند.                     دبیرکل جبهه پایداری در جمع عزاداران حسینی در کاشان : برخی مسئولان در عمل توجهی به فرامین رهبر معظم انقلاب ندارند                     امام جمعه نوش آباد آران و بیدگل: لازمه عاشورایی شدن کسب معرفت نسبت به پروردگار است                     مدیر موکب علی بن امام محمد باقرعلیه السلام کاشان: دویست و بیست خادم پذیرای زائران اربعین حسینی در موکب علی محمدبن باقر علیه السلام هستند                     افتتاح سه دفتر خدمات مسافرتی در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل                     شهروندان کاشانی در روزهای تاسوعا و عاشورا به طرح بزرگ نذر خون بپيوندند.                     اختصاص اعتبار به رودخانه مرق کاشان در بازدید مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان اصفهان                     تعطیلی مجموعه های تاریخی فرهنگی کاشان در روزهای تاسوعا و عاشورا                     اهدای خون خادمیاران کاشانی در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی                     معاون فرهنگی اداره ارشاد کاشان: شعر شاعر کاشانی به عنوان اثر برگزیده فستیوال فاخته انتخاب شد                     عضو شورای شهر کاشان: شهرداری کاشان قدرت لازم مقابله با ساخت وسازهای غیرمجاز را ندارد                     سوگواره عاشورایی بانو با عطر سیب در کاشان حسینی شد                     سخنرانی ، فرمانده گروه پدافند هوایی شهید رفیعی اصفهان ، پیش از خطبه‌های نماز جمعه کاشان                     رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان: عزم دستگاه قضایی در برخورد با تمامی منکرات ستودنی است                     امام جمعه موقت کاشان: برخی برخورد قوه قضائیه با یقه سفیدها را برنتافته‌اند                     آقا تهرانی در کاشان : تفاوتهای اخلاق اسلامی و انسانی/رضایت الهی شرط اصلی موفقیت در امور                     تصادف در محور نجف آباد کاشان دو کشته و سه مصدوم برجا گذاشت.                     نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی : خروج اردستان از طرح استان اصفهان شمالی                    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان گفت:صدور مجوز معادن جوشقان قالی کاشان با استعلام از این اداره نبوده و حتی پرونده قضائی نیز در این ارتباط تشکیل شده است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان مطرح کرد؛

صدور مجوز معادن جوشقان قالی کاشان بدون استعل ...

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان مطرح کرد؛

صدور مجوز معادن جوشقان قالی کاشان بدون استعلام از «محیط‌زیست» بود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر کاشان ، حسین خادمی ، با بیان اینکه جانمایی صنعت در کاشان بر اساس معیارهای اصول توسعه پایدار صورت نگرفته است، اظهار داشت: بیشتر مراکز صنعتی کاشان در اطراف شهر قرار دارد به نحوی که بخش عمده‌ای از شهرک صنعتی امیرکبیر در محدوده شهری قرار دارد و یا تمام شهرک صنعتی راوند در حریم شهری قرار دارد و علاوه بر این به صورت پراکنده نیز شهرک‌های صنعتی در این منطقه وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه ارائه خدمات به شهرک‌های صنعتی پراکنده بسیار مشکل بوده و مقرون به صرفه نیست، افزود: در این شرایط تردد خودروهای سنگین به شهر کاشان افزایش پیدا می‌کند و افزایش آلودگی هوا و سنگین شدن ترافیک شهری را به دنبال دارد که لازم است محدوده حریم شهرک‌های صنعتی از حریم شهری جدا شود.

صدور مجوز معادن جوشقان قالی با استعلام از اداره حفاظت محیط زیست نبوده است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان با بیان اینکه جانمایی معادن و صدور مجوز با استعلام از این سازمان صورت می‌پذیرد، ابراز داشت: محدوده‌هایی که خارج از محدوده سازمان حفاظت محیط زیست باشد به استناد قانون خودش عمل کرده و از این سازمان استعلام نمی‌کند و این موضوع نقصی قانونی محسوب می‌شود که درباره این موضوع مکاتباتی صورت گرفته است، بر همین اساس صدور مجوز در مورد معادن جوشقان قالی با استعلام از این اداره نبوده اما بازدیدهایی از آن صورت پذیرفته، اخطارهایی داده شده و حتی پرونده قضائی نیز تشکیل شده است.

 

وی کاهش آلاینده‌ها و پسماند، آسمان آبی زمین سبز را شعار هفته محیط زیست اعلام کرد و گفت: در امور فرهنگی محیط زیست فعال‌ترین شهر استان اصفهان شناخته شده‌ایم.

خادمی ابراز داشت: شهرستان کاشان از نظر اقلیم مستعد هر نوع صنعتی نیست چراکه در حاشیه کویر قرار داریم و پوشش گیاهی آسیب پذیری داریم و اگر این پوشش از بین برود خسارات جبران ناپذیری را متحمل می‌شویم.

پراکندگی صنعت فرش در کاشان افزایش رفت و آمدها را به دنبال دارد

وی اظهار داشت: در زمینه استقرار صنعت نیز از آنجا که مهمترین صنعت کاشان فرش است اما این صنعت در منطقه کاشان پراکنده است و به واسطه این پراکندگی رفت و آمدهای بسیار زیاد و افزایش آلایندگی در این شهر انجام می‌شود در حالی که تجمیع این صنعت از لحاظ محیط زیستی تأثیرات مثبت قابل توجهی را دارد و متأسفانه تاکنون در این خصوص هیچ اقدام مثبتی صورت نگرفته است.

وی ضمن انتقاد از استقرار صنایع کاشان در نزدیک ترین نقطه به شهر افزود: لازم است تا واحدهای صنعتی نزدیک به شهر محدوده خود را مشخص و فواصل خود را رعایت کنند و این سازمان تنها کاری که می‌تواند انجام دهد حفظ حریم از حریم شهری است و اگر آلاینده باشند ابتدا اخطار و در صورت عدم رفع آن پرونده قضائی برای آنها تشکیل و در لیست صنایع آلاینده قرار می‌گیرد.

برگزاری جلسه هم اندیشی با ائمه جماعات شهرستان کاشان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان ضمن اشاره به اقدامات فرهنگی این اداره ابراز داشت: برگزاری جلسه هم اندیشی با ائمه جماعات شهرستان کاشان در خصوص نقش و جایگاه تریبون‌های نماز جمعه در ارتقا حس مسئولیت اجتماعی پیرامون موضوعات زیست محیطی، برگزاری جلسه با بانوان خانه دار با محوریت موضوع پسماند و اهمیت تفکیک از مبدا زباله‌های خانگی، تشکیل جلسه هماهنگی با گروه‌های کوهنوردی شهرستان به منظور پاکسازی طبیعت کوهستان‌های هدف کوهنوردان شهرستان کاشان از جمله این اقدامات است.

وی گفت: آموزش مسئولین مراکز بزرگ خرید این شهرستان با موضوعات زیست محیطی مرتبط و توزیع کیسه‌های پارچه‌ای در بین خریداران، برگزاری جلسه با متولیان هیئات مذهبی شهر کاشان و تاکید بر نقش و ضرورت مدیریت پسماندها و جایگاه آن در آموزه‌های دینی، برگزاری مراسمات پاکسازی منطقه حفاظت شده قمصر و برزک توسط دوستداران طبیعت و سمن‌های زیست محیطی شهرستان کاشان، برگزاری اجرای نمایش و مسابقه با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان به مدت دو شبانه روز در محل پارک بزرگ شهر از دیگر این اقدامات فرهنگی است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نویسنده : مهندس محمد ابراهیم پور
6
ارسال خبر به دوستان
کاربر عزیز شما با وارد کردن ایمیل دوست خود میتوانید لینک این خبر را به او ارسال کنید و از وی برای مشاهده خبر دعوت نمایید.
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب